Een goed nest

Na de wereldwijde bestseller De tweeling komt Tessa de Loo in september opnieuw met een aangrijpend verhaal over de band tussen twee zussen.

In een bijzondere samenwerking tussen De Arbeiderspers en Esser Theaterbureau zal Een Goed Nest vanaf dezelfde maand ook als voorstelling te zien zijn in meer dan 50 theaters door heel Nederland.

Een Goed Nest, bewerkt voor toneel door Myranda Jongeling en onder regie van Jaap Spijkers (Familie Avenier) zal een indringende voorstelling zijn over een moeizame zussenrelatie. Ze zijn vilein en kinderachtig tegelijk. Dat maakt het af en toe behoorlijk vrolijk en hilarisch. De zussen worden gespeeld door Henriëtte Tol en Anneke Blok.

Tussen Noor en Eva Denekamp, twee zussen van rond de vijftig, botert het niet. Ze zien elkaar zelden. De diepgaande verschillen komen pas echt aan het licht wanneer Noor vanuit Amsterdam haar zus in de Achterhoek opzoekt met opzienbarend nieuws. Het wordt een turbulente ontmoeting, waarbij het er niet zachtzinnig aan toe gaat. Gevoelens van wrok en jaloezie herleven, oude wonden worden opengereten, verwijten vliegen over en weer. Dan vertelt Noor eindelijk het intieme geheim dat hun levens zou kunnen ontwrichten. Het is nu aan hen: willen ze voorgoed blijven steken in rancune en zelfmedelijden, of zal het de zussen lukken boven zichzelf uit te stijgen?

De roman verschijnt op 7 september bij De Arbeiderspers. Het toneelstuk Een Goed Nest gaat op dinsdag 7 oktober in premiëre in het DeLaMar Theater in Amsterdam.


Tessa de Loo (1946) debuteerde in 1983 met De meisjes van de suikerwerkfabriek. Dat boek beleefde meer dan twintig drukken en werd bekroond met twee debuutprijzen. Inmiddels is ze de auteur van een veelzijdig en internationaal gewaardeerd literair oeuvre. Van haar tevens verfilmde oorlogsroman De tweeling zijn ruim een miljoen exemplaren verkocht.

September 2014

Dag Tijdstip Plaats Locatie Contact Website
vr 12 20:15 Zevenaar Het Musiater 0316-524477 www.hetmusiater.nl (t)
za 13 20:15 Sassenheim Theater 't Onderdak 0252-225874 www.hetonderdak.nl (t)
vr 19 20:15 Heerenveen Posthuis Theater 0513-619494 www.posthuistheater.nl (t)
za 20 20:15 Noordwijk De Muze 071-3646226 www.demuzenoordwijk.nl (t)
wo 24 20:15 Houten Theater Aan De Slinger 030-6351024 www.theateraandeslinger.nl (t)
do 25 20:15 Baarn Theater de Speeldoos 035-5418050 www.speeldoosbaarn.nl (t)
vr 26 20:15 Zaltbommel De Poorterij 0418-681888 www.poorterij.nl (t)

Oktober 2014

Dag Tijdstip Plaats Locatie Contact Website
wo 1 20:30 Lelystad Agora Theater 0320-239239 www.agora-lelystad.nl (t)
do 2 20:15 Franeker Theater de Koornbeurs 0517-396363 www.dekoornbeurs.nl (t)
za 4 20:15 Woerden Het Klooster Theater 0348-423066 www.kloosterwoerden.nl (t)
ma 6 20:15 Amsterdam DeLaMar Theater 0900-3352627 www.delamar.nl
di 7 20:15 Amsterdam DeLaMar Theater 0900-3352627 www.delamar.nl (pm)
wo 8 20:15 Amsterdam DeLaMar Theater 0900-3352627 www.delamar.nl
za 11 20:00 Deventer Deventer Schouwburg 0570-683500 www.deventerschouwburg.nl
zo 12 14:30 Sneek Theater Sneek 0515-430580 www.theatersneek.nl
di 14 20:15 Etten Leur Nieuwe Nobelaer 076-5045200 www.nieuwenobelaer.nl
wo 15 20:30 Leeuwarden De Harmonie 058-2330233 www.harmonie.nl
do 16 20:15 Purmerend Theater de Purmaryn 0299-432205 www.depurmaryn.nl
za 18 20:15 Delft Theater de Veste 015-2121312 www.theaterdeveste.nl
wo 22 20:15 Hoorn Schouwburg het Park 0229-291000 www.hetpark.nl
do 23 20:30 Almere Schouwburg Almere 036-8455555 www.schouwburgalmere.nl
vr 24 20:15 Den Haag Koninklijke Schouwburg 0900-3456789 www.ks.nl
za 25 20:15 Den Haag Koninklijke Schouwburg 0900-3456789 www.ks.nl
di 28 20:00 Gouda De Goudse Schouwburg 0182-513750 www.goudseschouwburg.nl
wo 29 20:15 Uden Markant Uden 0413-256115 www.markantuden.nl
do 30 20:15 Zwolle Odeon De Spiegel Theaters 038-4288288 www.odeondespiegel.nl
vr 31 20:15 Meppel Schouwburg Ogterop 0522-254242 www.schouwburgogterop.nl

November 2014

Dag Tijdstip Plaats Locatie Contact Website
za 1 20:00 Doetinchem Schouwburg Amphion 0314-376000 www.amphion.nl
ma 3 20:15 IJmuiden Stadsschouwburg Velsen 0255-515789 www.stadsschouwburgvelsen.nl
do 6 20:00 Enschede Wilminktheater 053-4858500 www.wilminktheater.nl
vr 7 20:30 Eindhoven Parktheater 040-2111122 www.parktheater.nl
za 8 20:15 Laren Singer Theater 035-5393933 www.singerlaren.nl
wo 12 20:15 Zoetermeer Stadstheater 079-3427565 www.stadstheater.nl
za 15 20:15 Zoetermeer Stadstheater 079-3427565 www.stadstheater.nl
wo 19 20:00 Steenwijk De Meenthe 0521-513888 www.demeenthe.nl
do 20 20:15 Leiden Leidse Schouwburg 0900-9001705 www.stadspodia.nl
vr 21 20:15 Groningen Stadsschouwburg 050-3680368 www.stadsschouwburg-groningen.nl
za 22 20:15 Vlaardingen Stadsgehoorzaal 010-4340500 www.stadsgehoorzaal.nl
di 25 20:15 Capelle a/d IJssel Isala Theater 010-4586400 www.isalatheater.nl
wo 26 20:15 Haarlem Stadsschouwburg 023-5121212 www.theater-haarlem.nl
do 27 20:15 Veldhoven Theater de Schalm 040-2533578 www.deschalm.com
vr 28 20:15 Middelburg Stadsschouwburg 0900-3300033 www.zeelandtheaters.nl
za 29 20:15 Hoofddorp Schouwburg De Meerse 023-5563707 www.demeerse.com

December 2014

Dag Tijdstip Plaats Locatie Contact Website
ma 1 20:00 Rotterdam Oude Luxor Theater 010-4843333 www.luxortheater.nl
do 4 20:15 Helmond OLV-Kerk 0492-587000 www.theaterspeelhuis.nl
zo 6 20:00 Utrecht Stadsschouwburg 030-2302023 www.stadsschouwburg-utrecht.nl
zo 7 15:00 Schiedam Theater aan de Schie 010-2467467 www.theateraandeschie.nl (m)
do 11 20:15 Spijkenisse Theater de Stoep 0181-652222 www.theaterdestoep.nl
vr 12 20:15 Barendrecht Theater Het Kruispunt 0180-615958 www.theaterhetkruispunt.nl
za 13 20:30 Vught Theater de Speeldoos 073-6565588 www.theaterdespeeldoos.nl
wo 17 20:15 Amersfoort De Flint 033-4229229 www.theaterdeflint.nl
do 18 20:00 Nijmegen Stadsschouwburg 024-3221150 www.keizerkarelpodia.nl
vr 19 20:00 Amstelveen Schouwburg Amstelveen 020-5475175 www.schouwburgamstelveen.nl
za 20 20:15 Rijswijk Rijswijkse Schouwburg 070-3360336 www.rijswijkseschouwburg.nl
zo 21 20:15 Amsterdam De Meervaart 020-4107777 www.meervaart.nl